Info

Sveučilište Sjever i Ured za pripremu kandidature Varaždina i regije Hrvatski sjever za Europsku prijestolnicu kulture 2020. godine potpisali su u ponedjeljak, 18. svibnja, sporazum o suradnji. Sporazum je u ime Sveučilišta Sjever potpisao rektor Sveučilišta, prof.dr.sc. Marin Milković, a u ime Ureda EPK – voditelj Raymond Rojnik.

Tim je sporazumom predviđeno sudjelovanje Sveučilišta Sjever, kao regionalne visokoškolske ustanove, u procesu donošenja strategije kulturnog razvoja regije Hrvatski sjever, kojoj će Sveučilište Sjever biti i supotpisnik. Strategija će, također, sadržavati i daljnji razvoj projekata Sveučilišta u smjeru produkcije kulturnog sadržaja, obrazovanja studenata u smjeru kulturnog stvaralaštva, razvoja povezivanja poduzetništva i kulture te suradnju s kulturnim organizacijama s područja regije na projektima kulturnog razvitka.