SVEUČILIŠTE SJEVER

Sveučilište Sjever će kao parter sudjelovati u projektu Varaždin – Europska prijestolnica kulture 2020, objavili su iz Sveučilišta.  Suradnja na projektu uključivat će niz zajedničkih projekata i aktivnosti u kojima će sudjelovati nastavnici i studenti Sveučilišta u oba Sveučilišna centra, s obzirom da su u projekt prijestolnice kulture uključena oba Grada osnivača Sveučilišta. Cilj je pomoći da Varaždin dobije kandidaturu europske prijestolnice kulture.

Drago nam je da možemo biti dijelom ovog projekta i nadamo se da će se Varaždin i njegovi partneri izboriti za titulu Europske prijestolnice kulture, jer će ona doprinijeti prepoznatljivosti Hrvatskog sjevera na europskom planu – naglasio je rektor Milković prilikom sastanka s voditeljima Ureda Raymondom Rojnikom i Matkom Topićem, najavivši skori sastanak užeg operativnog tima koji će početi s pripremom projekata, a u koji će biti aktivno uključen i Studenski zbor i studenti.