Info

Sveučilište Sjever je i ove godine održalo Festival znanosti koji je otvoren u ponedjeljak u Sveučilišnom centru Varaždin. Danas se u šatoru ispred zgrade fakulteta održava zadnji dan Festivala znanosti i otvorenih vrata u Koprivnici. Početak je bio u 10 sati, a otvorenje je popratilo lijepo i sunčano vrijeme.

Svi posjetitelji imat će priliku sudjelovati u 12 predavanja i radionica, od 10:00 do 14:00 sati. Detaljan program možete vidjeti na fotografiji ispod.

Izvor: Lara Sekulić

Isto tako, Sveučilište Sjever otvara vrata svim učenicima te svima koje zanima kako je studirati na Sjeveru. Posjetitelji imaju priliku saznati sve o sveučilišnim programima, razgovarati sa studentima te čuti njihova iskustva. Osim toga, moći će upoznati profesore i ostalo osoblje koje radi na fakultetu.

„Prije svega, treba napomenuti da je, zbog pandemijskog razdoblja, nakon četiri godine ponovno uveden Dan otvorenih vrata Sveučilišta Sjever. To je način kako povezati Sveučilište sa zainteresiranim, pogotovo budućim studentima. Prvi put se susreću s našim fakultetom i upoznali smo ih s odijelima koje imamo ovdje i u Varaždinu. Nadam se kako će puno njih doći kod nas i pronaći svoj interes. Na ovaj način pokušat ćemo ih privući na naše Sveučilište.“. Ponosno je izjavio Krešimir Lacković, profesor Odjela za Komunikologiju, medije i novinarstvo.

Izvor: Lara Sekulić

Dođite i upoznajte Sveučilište Sjever te naučite nešto novo o njemu!