SVEUČILIŠTE SJEVER

Sveučilište Sjever i Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu potpisali su Ugovor o suradnji kojim se uređuje suradnja pri održavanju dijela nastave za studente Sveučilišta. Ugovorom je predviđeno da će studenti studija Multimedije, oblikovanja i primjene, Medijskog dizajna, Poslovanja i menadžmenta u medijima te Novinarstva dio praktične nastave moći obaviti u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu. Ugovor su potpisali intendantica Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu mr.sc. Jasna Jakovljević i rektor Sveučilišta Sjever prof. dr.sc. Marin Milković koji je istaknuo kako se nada da će suradnja rezultirati mnogim kvalitetnim studentskim radovima te novim izložbama.

To je nastavak suradnje dviju institucija koja je, između ostalog, omogućila studentima Sveučilišta upoznavanje s najmlađom nacionalnom kazališnom kućom i rezultirala kvalitetnim studentskim radovima. Točno prije godinu dana je dio radova bio predstavljen građanima Varaždina na izložbi fotografija u prostorima Galerijskog centra Varaždin. Ugovor o suradnji će omogućiti uvjete za praktičan rad studenata na pojedinim kolegijima te mentore koji će ih uputiti u pojedine segmente kazališne umjetnosti i poslovanja nacionalnog teatra, navode iz Sveučilišta Sjever.