Info

Hrvatskoj školi Miroslav Krleža u mađarskom Pečuhu u ožujku je uručena nova donacija knjiga prikupljenih u akciji Sveučilišta Sjever. Prvi dio književne građe je ravnatelju škole, Gyorvariju Gaboru Zoltanu, u veljači predao prorektor Sveučilišta Sjever Vladimir Šimović. U drugom je dijelu akcije prikupljana stručna literatura na hrvatskom jeziku koja je nedostajala odgajateljima i učiteljima u svakodnevnom radu.

Podsjetimo, tijekom prosinca započela je dobrotvorna akcija Sveučilišta Sjever pod nazivom Pokloni slikovnicu za očuvanje hrvatskog jezika s ciljem da se prikupi što više knjižne građe namijenjene predškolskom uzrastu, i to za potrebe dječjeg vrtića koji djeluje pod okriljem hrvatske škole Miroslav Krleža u Pečuhu.

Pohađaju je djeca koji su pripadnici hrvatske nacionalne manjine u Mađarskoj, a osim vrtića, unutar škole djeluju i osnovna škola, i srednja škola, i đački dom. Predstavnici škole Miroslav Krleža zahvaljuju na vrijednoj pomoći u očuvanju hrvatskog jezika i običaja tamošnje manjine.