Studentski

Studentski Vrisak

Studentski Vrisak, popularni sajam knjiga i festival autora, i ovoga će rujna zauzeti središnje mjesto u riječkom kulturnom kalendaru. Posebnu pozornost ovog puta su dobili studenti iz cijele Hrvatske. Onis su po drugi put pozvani predstaviti svoje literarne radove na ovoj uzbudljivoj manifestaciji.

Nakon uspješnog prošlogodišnjeg Studentskog Vriska, na kojem su riječki studenti prvi put predstavili svoje literarne radove, ove godine natječaj je proširen na cijelu Hrvatsku.

Natječaj organizira Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci. Žiri predstavljaju Dunja Matić Benčić, Enver Krivac i Tea Tulić odabrat će i simbolično nagraditi najbolje studentske priče i pjesme koje će se čitati na drugom Studentskom Vrisku.

Prijave za Studentski Vrisak otvorene su za studente i studentice svih sveučilišta u Hrvatskoj, pod uvjetom da vole pisanu riječ i žele da se njihov rad pročita na večeri Studentskog Vriska u Rijeci.

Pozivamo sve zainteresirane studente da se prijave na natječaj i iskoriste ovu jedinstvenu priliku za promociju svojih književnih radova. Također možete naučiti nešto od iskusnih profesionalaca i povezati se s drugim mladim autorima iz cijele Hrvatske. Prilikom prijave potrebno je poslati osnovne podatke, kratku biografiju i priložiti rad. Može biti poezija ili proza ​​(do tri kartice teksta).

Rok za podnošenje prijava je 1. lipnja 2024.

Za više informacija posjetite njihovu stranicu. Ne propustite priliku, neka se i vaša riječ čuje!