Info

U Varaždinu će studentski dan sporta, koji se obilježava 14. svibnja, biti obilježen međunarodnim turnirom u odbojci i street-košarci. Odbojkaški turnir održat će se u sportskoj dvorani Graberje, a košarka će se igrati na Trgu kralja Tomislava. Događaj organizira Odbojkaška udruga Sveučilišta Sjever koja je dio Savez sportskih udruga Sveučilišta Sjever, u suradnji s Hrvatskim akademskim sportskim savezom i Sveučilištem Sjever.

Sudionici turnira će se u Graberju okupiti u 9:15, a svečano otvaranje je zakazano za 9:50. Natjecanja počinju u 10 sati i trajat će do 17:30, kad slijedi proglašenje pobjednika uz dodjelu odličja i diploma. Sportski program završava u 18 sati.

Na turniru će se natjecati ekipe s čak osam sveučilišta iz BiH, Hrvatske, Madžarske i Slovenije – Međimursko Veleučilište u Čakovcu , Almamater Europaea Maribor, Sveučilište Jurja Dobrile Pula, Sveučilište Panonija Nagykanisza, Sveučilište Sjever, Sveučilište Panonija Vezprem, Sveučilište u Mostaru, Fakultet organizacije i informatike Varaždin, Geotehnički fakultet Varaždin, Filozofski fakultet Zagreb i Fakultet za Gradbeništvo Maribor.

Ovaj će turnir poslužiti kao priprema za treće Europske sveučilišne igre, koje će se održati u Zagrebu i Rijeci od 24. srpnja do 8. kolovoza ove godine. Europske sveučilišne igre bit će jedan od najvećih sportskih događaja ikad održanih u Hrvatskoj, a na njima će nastupiti i brojni predstavnici Sveučilišta Sjever.