SPORT

U subotu, 10. lipnja održat će se Biciklijada Sveučilišta Sjever, kao i turniri u odbojci i košarci. Svi zainteresirani studenti pozivaju se na sudjelovanje.

Pod sloganom “Pusti malo knjigu, ajmo se gibati”, studentski dan sporta dolazi kao posljednji sportski događaj pred sam završetak predavanja u ljetnom semestru.

Sudionici turnira su i drugi fakulteti, poput Filozofskog fakulteta u Zagrebu, FOI iz Varaždina, Sveučilište Juraj Dobrila u Puli, Međimursko veleučilište u Čakovcu i ostali. Osim hrvatskih fakulteta i sveučilišta, sudjeluju i mađarska Sveučilišta Panonija iz Nagykanizse i Vezprema, kao i slovensko Alma Mater Europaea Maribor.

Turniri u odbojci i košarci počinju u 10:30 sati u Dvorani Graberje Varaždin, a biciklijada Sjevera u 12 koja kreće iz dvorišta fakulteta.

Dolazak biciklista očekuje se oko 14 sati na Vinici kod Arboretum Opeke, gdje je predviđeno razgledavanje, kao i ručak za sudionike. Za zainteresirane studente koji nemaju vlastite bicikle, osigurat će se zamjenski.

Proglašenje pobjednika održanih sportskih turnira očekuje se oko 17 sati na Kapucinskom trgu.