Uncategorized

Studenti preddiplomskog studija Medijski dizajn, Novinarstvo te Poslovanje i menadžment posjetili su tiskaru Grafički zavod Hrvatske 5. prosinca 2016. godine.

Grafički zavod Hrvatske jedna je od najvećih i najstarijih tiskara u ovom dijelu Europe koja dulje od stoljeća tiska najzahtjevnija izdanja diljem svijeta. Prilikom posjete tiskari studenti su nadopunili teorijska znanja koja su stekli na kolegiju Uvod u tisak i dobili uvid u konkretne faze rada tiskare.

Upoznali su se s procesima proizvodnje i nastanka grafičkog proizvoda, prvenstveno knjige mekog i tvrdog uveza. Obilaskom radnih mjesta CTP-a, tiska iz arka, doradnih faza pripreme knjižnoga bloka kao i upoznavanja sa svim fazama uveza tvrdo uvezene knjige (Kolbus), studenti su dobili uvid u kompletan radni tijek (Workflow) i upoznali se s procesom revijalnog tiska (Heatset).