Info

Studenti odjela Multimedije, u sklopu kolegija Digitalna videoprodukcija, posjetili su Novu TV 3. veljače 2017. Cilj ovog posjeta bio je upoznati se s najsuvremenijom opremom koja se koristi u realizaciji i proizvodnji medijskog sadržaja.

Predstavljeni su im načini proizvodnje Dnevnika, IN magazina i raznim vrstama video sadržaja koji se proizvode u virtualnom svijetu. Studenti su se također imali prilike upoznati s načinom rada ove medijske kuće te su posjetili studio In magazina, studio za montažu i režiju informativnog programa i jedinicom za odvijanje televizijskog programa.

Za organizaciju posjeta pobrinuli su Marko Sekol, stručnjak zaštite na radu. Za sadržajni dio posjeta pobrinuli su se realizatorica IN magazina Ana Žalac, producent Nove TV Antonio Blašković , grafički Vizrt dizajner Benjamin Vuković te supervizor ingest/playout odjela Tomislav Debeljak.

Ovim su putem studenti imali prilike pobliže upoznati s praktičnim radom i proširiti svoja teorijska znanja.