Hrvatska

Na sjednici Upravnog odbora DVD-a Strahoninec, održanoj 22.3.2021. godine donesena je jednoglasna odluka o kupnji novog kombi vozila koji će koristiti dobrovoljno vatrogasno društvo. Novo vozilo moralo je biti nabavljeno jer staro, nije zadovoljavalo uvjete za prijevoz djece.

Kako vozilo Ford Transit ne zadovoljava uvjete za prijevoz djece, općina Strahoninec i DVD Strahoninec raspisali su natječaj za kupnju novog vozila. Na natječaju najpovoljnijim se je pokazalo vozilo Opel Vivaro vrijedno 180.000 kuna. Zanimljivo, 80%  financiranja kupnje vozila plaćen je iz proračuna u kojem su vatrogasci štedjeli novac upravo za tu namjenu. Ostatak iznosa, općina je preuzela na sebe te će taj iznos isplatiti u roku od godine dana na leasing. Samim time, lako je istaknuti izvrsnu suradnju između općine i dobrovoljnog vatrogasnog društva. Ovakva kupnja ne bi bila moguća da Općina Strahoninec prema Zakonu o vatrogastvu, posljednjih 7 godina ne isplaćuje 5% iz svog proračuna.

Također, zahvaljujući tome, vatrogasci mogu ulagati u svoju opremu. U posljednje 3 godine, uloženo je preko 60.000 kuna u nove kacige, odjela, čizme, taktičke svjetiljke, radio veze te školovanje samih vatrogasaca. Uz to, 2017. godine, DVD Strahoninec nabavio je navalno vozilo Iveco Daily od PGD Gorišnica za 130.000.00 kuna koje je spremno i prilagođeno za sve moguće situacije koje mogu zateći ovo malo mjesto.

foto: općina Strahoninec