Studenti

Na službenoj stranici grada Koprivnice objavljen je javni natječaj za dodjelu stipendija studentima s područja grada Koprivnice u akademskoj godini 2023./24. Stipendije su namijenjene redovnim studentima integriranih, prijediplomskih i diplomskih studija koji ispunjavaju određene kriterije.

Stipendije za studiranje u Republici Hrvatskoj iznose 80,00 EUR mjesečno, dok studenti koji studiraju izvan Republike Hrvatske mogu računati na stipendiju u iznosu od 160,00 EUR mjesečno.

Za studente s utvrđenim invaliditetom većim od 50% stipendija će biti u visini od 120,00 EUR mjesečno za studiranje u Republici Hrvatskoj, odnosno 240,00 EUR mjesečno za studiranje izvan Republike Hrvatske.Kao potporu za deficitarna zanimanja, 20 stipendija će biti dodijeljeno studentima koji se opredijele za jedno od istih. Prema preporuci Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područni ured Križevci sljedeći studiji spadaju u tu skupinu: medicina, rani i predškolski odgoj i obrazovanje, matematika, informatika, fizika (smjer nastavnički), biologija (nastavnički smjer), kemija (nastavnički smjer), rehabilitacija, logopedija, socijalni rad, strojarstvo, građevinarstvo, elektrotehnika, sestrinstvo, računarstvo te dentalna medicina. Ove stipendije iznose 120,00 EUR mjesečno.

Kako bi osigurali raznolikost područja studija, odabir se vrši tako da se bez obzira na broj ostvarenih bodova kandidata biraju kandidati iz različitih područja studija. U slučaju više prijavljenih kandidata iz istog područja studija, odabir se vrši prema broju ostvarenih bodova, s maksimalno dva kandidata po studijskom smjeru. U slučaju izjednačenih bodova, prednost ima kandidat čiji je zahtjev prije pristigao.

Sredstva za stipendije su osigurana u gradskom proračunu, a natječaj provodi Povjerenstvo za stipendiranje studenata. Konačni broj stipendija bit će utvrđen sukladno proračunskim sredstvima i prioritetima na temelju liste reda prvenstva.Prijave na natječaj primaju se u natječajnom roku od 29. rujna 2023. godine do 29. listopada 2023. godine.

Kako bi studentima grada Koprivnice olakšali obrazovni put, Koprivnica dijeli stipendije svojim građanima, pruža podršku obrazovanju i potiče studente na ostvarivanje njihovih akademskih ciljeva. Ako si student s područja grada Koprivnice prikupi potrebnu dokumentaciju i apliciraj se za stipendiju.

Izvor slike: Pexels