SPORT

U prvoj utakmici druge faze Svjetskog rukometnog prvenstva za žene, Hrvatska je upisala prve bodove u utakmici protiv Argentine. Kraljice šoka pobijedile su rezultatom 28:22.

Najbolja u našim redovima bila je Stela Posavec s čak osam golova. Ona je danas odigrala jednu od najboljih utakmica u svojoj reprezentativnoj karijeri i vukla Hrvatsku prema pobjedi. Kroz cijelu utakmicu, asistirala je, zabijala, tri puta promašila, a iznuđivala je i dvije minute. Prema statistici, uz vratarku Teu Pijević, bila je najbolja igračica na terenu. Ipak IHF je igračicom utakmice proglasio Argentinku Cavo koja je odigrala prvih 30 minuta i zabila pet golova iz sedam šuteva.

U televizijskom prijenosu vidjelo se je i da se izbornik Šoštarić pobunio na ovu odluku. Vjerujemo da ova nepravedna i nelogična odluka neće obeshrabriti Stelu koja svaki put ostavi srce na terenu i daje najbolje od sebe.