Uncategorized

Studenti prilikom ulaska u Republiku Hrvatsku ne moraju imati negativan PCR test na covid niti moraju u samoizolaciju, znači li to da su studenti lišeni zaraze covidom?

Prema Ministarstvu unutarnjih poslova, studenti su lišeni testiranja i samoizolacije prilikom povratka iz inozemstva. Studenti bi uz valjanu putnu ispravu trebali posjedovati dokument kojim mogu dokazati da su studenti te tako slobodno ući u državu.

Koriste li studenti ovakve povlastice?

Mnoge mlade osobe nisu naviknute na stroge mjere kretanja. Također, postoje osobe koje su poštovale mjere stožera, ali postoje i osobe koje to nisu radile. Svašta smo doznali protekle godine. Ovakva novost razveselila je mnoge i doznajemo kako je velik broj njih za vrijeme blagdana odlučio posjetiti neke druge države ili pak otići na skijanje u našu susjednu državu. Sve što nije ostvario u Hrvatskoj negdje drugdje je, stoga, zašto ne iskoristiti priliku?

Opreza nikad dosta

Iako je potvrđeno da su studenti putovali, sugerira se da dobro promisle o posljedicama. Ovakva povlastica ne znači da studenti nisu u opasnosti zaraziti se covidom, stoga opreza nikad dosta. Ovakav način življenja uz stroge mjere kretanja nije nikome drag, no trebamo misliti na svoje bližnje i ne dovoditi ih u opasnost. Prije nego li se odlučite na putovanje dobro razmislite je li to ispravno.