SPORT

Nakon poraza u Splitu, Slaven je u osmini finala hrvatskoga kupa došao u goste drugoligašu Novigradu. Momčad iz Koprivnice u dosadašnjem tijeku sezone ne igra dobro, što se vidjelo i u ovoj utakmici. Protiv ipak nešto slabijega protivnika Farmaceuti su slavili sa svega jednim pogotkom razlike. Strijelac je bio Mirko Ivanovski iz jedanaesterca u 32. minuti.

Ostale utakmice osmine finala igrali su trećeligaš Bjelovar i Dinamo Zagreb te Istra i Split. Bjelovar je pomalo namučio Dinamo, koji je nastupio s velikim brojem prvotimaca, te očekivano slavio rezultatom 2:1. Strijelci za Dinamo bili su Šitum i Ćorić, dok je pogodak za Bjelovar postigao Jaković. Na susretu dva prvoligaša nakon 90 minuta bilo je 1:1. Gosti su na samome početku produžetka krenuli po pobjedu. U razmaku od dvije minute postigli su dva pogotka, prvo Boljat u 94. minuti, a zatim Pešić svojim drugim pogotkom na utakmici potvrđuje prolaz u četvrtfinale kupa.

Ostale utakmice osmine finala igraju se 26. listopada, a susreću se NK Solin i Hajduk, Rudeš i Rijeka, Šibenik i Osijek, Vinogradar i Lokomotiva, te Inter i Cibalia.