SPORT

Nakon poraza na Rujevici od 2 : 1, Slaven Belupo posve je nadigrao Rijeku i tako stigao do finala Hrvatskoga nogometnog kupa.

Riječani su u početnoj fazi dvoboja imali dominaciju u posjedu lopte, no domaćini su uspjeli zatvoriti sve prilaze prema svom golu i čekali su pravu priliku. Dočekali su je u 44. minuti, nakon zalutale lopte u petercu, gdje se nalazio najbolji strijelac sezone Muzafer Ejupi. Snažnim je udarcem od grede zabio pred nemoćnim Vargićem.

Samo dvije minute kasnije Mitrović je iz gužve s druge strane glavom pogodio gredu, a to je Riječanima ujedno bila i najbolja prilika na utakmici.

U nastavku utakmice na teren izlazi posve novi Slaven Belupo. Moglo se nanjušiti kako momčad iz Koprivnice želi to finale trunčicu više od Riječana. Brzo su stigli i do potpunog preokreta. Filip Ozobić zabija za 2 : 0, a na Gradskom stadionu nastaje delirij. Konačan udarac Rijeci stigao je ravno iz bolnice u 72. minuti. Poslije oduzete lopte Ozobić i Delić namjestili su loptu Nikoli Pokrivaču koji precizno pogađa bliži kut za završni rezultat od 3 : 0 i slavi svoj prvi pogodak nakon što je pobijedio karcinom.

Unatoč neprestanom i zavidnom navijanju Armade, Rijeka nije uspjela doći do počasnog pogotka. S ukupnim rezultatom 4 : 2, Farmaceuti odlaze u finale kupa.

Slavlje poput ovog Koprivnica nije vidjela još od 2007. godine. Tad su također stigli do finala kupa, a poraženi su od zagrebačkog Dinama rezultatom 2 : 1. No danas Koprivničanci trebaju misliti pozitivno i proslaviti sjajnu pobjedu.

Finalnu utakmicu Slavenaši igraju 10. svibnja u Osijeku protiv boljeg iz dvoboja Dinama i Hajduka.