Studentski

U utakmicama 5. i 6. kola studentske malonogometne lige Sveučilišta Sjever odigranima u ponedjeljak, 22. prosinca, u dvorani TTS Sport centar u Varaždinu, nastupile su koprivničke ekipe Sjeverni vjetrovi i Crveni križevi.

Sjeverni vjetrovi su u utakmici 5. kola preokretom savladali ekipu Velv veterana rezultatom 2:1. Nakon početnog vodstva Velv veterana, koprivnička ekipa je u neizvjesnoj utakmici pogotkom Perića, a potom Lisaka preokrenula rezultat. Do kraja su Koprivničanci mogli postići još nekoliko golova, ali nije bilo mirnoće u završnicama akcija.

„Ovo je najteža utakmica koju smo dosad odigrali. Dali smo sve od sebe i smatram da nam je naša odlična timska igra donijela pobjedu“, izjavio je strijelac pobjedničkog gola Martin Lisak.

Crveni križevi su se u svojoj prvoj utakmici te večeri sastali s ekipom 4. pokušaj i izgubili rezultatom 5:2. Unatoč solidnoj predstavi koju su prikazali u prvom poluvremenu, u nastavku su bez izmjena teško pratili tempo koji su nametnuli malonogometaši iz Varaždina, te su doživjeli nov težak poraz.

Za znatno oslabljenu momčad Križeva kojoj su nedostajala čak trojica igrača, 2 pogotka postigao je Vuk.

U posljednjoj utakmici i derbiju 6. kola između dvije koprivničke ekipe, u utakmici punoj oštrih startova i nervoze, Sjeverni vjetrovi su slavili nad oslabljenim Crvenim križevima rezultatom 4:2. Nakon početnog pritiska Križeva, ipak su Vjetrovi prvi stigli do vodstva preko svojeg najboljeg strijelca Perića. Križevi su se nakon toga vratili pogotkom Topolčića u periodu u kojem su igrali s igračem manje. U nastavku su Vjetrovi golovima Šipuša, Lisaka i Blažotića riješili utakmicu, dok je Jurkić tek smanjio rezultat.

Zanimljivo je da je utakmicu u prvim redovima pratio Branko Ivanković, bivši trener Dinama i vlasnik sportskog centra u kojem se održavaju utakmice.

Vjetrovi su ovim rezultatom ostvarili treću pobjedu zaredom te trenutno imaju čak 10 bodova, a Križevi i dalje traže svoju prvu pobjedu te su trenutno na začelju tablice s 1 bodom.

Liga se za ekipe iz Koprivnice nastavlja 19. siječnja u uobičajenim terminima od 20 sati.