Izložbe

U KKC-u „Pixel“ je na Noć vještica otvorena izložba fotografija povodom koje je održan kostimirani tulum i koncert benda Nemeček. Izložba fotografija djelo je Ivana Gundića koji svoje fotografije objavljuje pod umjetničkim imenom „Glitter and doom“, a ovo mu je prva samostalna izložba.

„Izložba se poklopila s Noći vještica jer se tematika jednog i drugog eventa organizatorima učinila srodnom“, istaknuo je Ivan.

Fotografije su crno-bijele i dočaravaju jednu mračniju atmosferu. Svaka fotografija nosi svoju priču i iz njih se može iščitati cijeli jedan mali svijet. Tematika je raznolika, a fotografsku priču i opus prati više serija fotografija, od kojih se ističe vrlo zanimljiva priča „In Ecstasy“ koja prikazuje ljubavni par u klinču.

DSC01774

„Fotografijom se bavim otprilike od kraja srednje škole. Tad’ je nekad krenula zanimacija s fotkama pa sam dobio prvi digitalan fotoaparat. Imao je karticu od 256 megabajta. Izložba se sastoji od 15 odabranih fotki koje prikazuju presjek mog rada u zadnjih nekoliko godina. Tematski nisu povezane i više su različitih serija, ali povezuje ih mračna atmosfera i stil“, otkrio je Gundić.

DSC01754

Uz kraći razgovor s Ivanom koji je ukratko rekao o čemu se u izložbi radi, tko su modeli i uzori te što ga je inspiriralo za ovakav umjetnički rad, izložbu je nešto poslije 21:00 otvorila Andreja Salajec iz Udruge „maMUZE“. Ivan Gundić student je novinarstva na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Bavi se još i glazbom i glumom. Dio posjetitelja izložbe došao je maskiran budući da se tradicionalno slavi i Noć vještica, a tom je prigodom u 22:00 započeo koncert benda Nemeček.

DSC01755

Izložene fotografije će do kraja studenoga krasiti prostor Pixela. Ostale Gundićeve radove možete pogledati ovdje.