Uncategorized

Stiglo je ono vrijeme u godini kada maturanti preplave inače pitomi gradski park u Koprivnici, alkohol teče u potocima, a koprivničkim središtem odjekuju cajke.

Norijada službeno počinje u ponedjeljak, 18. svibnja, a završava 20. svibnja tradicionalnim Salonskim kolom. Grad će i ove godine omogućiti razglas s glazbom po izboru srednjoškolaca, što znači da nas vjerojatno opet očekuju milozvučni zvukovi istočnjačkog melosa. Središte proslave ponovno će biti središnji gradski park.

Tim su se povodom gradonačelnica Koprivnice Vesna Želježnjak, zamjenici Melita Samoborec i Mišel Jakšić i načelnik Policijske postaje Koprivnica Mišel Kiš jučer sastali s predstavnicima maturanata u paviljonu gradskog parka.

“Znate i sami da alkohol škodi, a onda vam se priključe i druge grupe koje pod krinkom maturanata rade gluposti”, podsjetila je gradonačelnica na događaj otprije dvije godine kada su osobe, za koje se kasnije pokazalo da nisu bili maturanti, iskoristile norijadu kako bi uništavale gradsku imovinu.

„Svi mi se znamo veseliti i taj dan se pamti cijeli život, ali isto tako se pazi na opće dobro a i na sve ostalo. Pripremili smo da vas čuvaju zaštitari. Isto tako u dogovoru s policijskom postajom oni će pojačat svoje ophodnje“.

Prvi među koprivničkim policajcima Mišel Kiš zamolio je maturante da pomognu policiji.

„Čuvajte svoju i tuđu imovinu. Ja vas molim da policajce koje ćete vidjeti  i koji će biti tu s vama ne shvaćate kao nekoga tko je tu da nad vama bilo kakvu represiju provodi. Mi smo tu radi vas. Obratite se policajcu za bilo kakvu pomoć koja će vam biti potrebna“- istaknuo je načelnik policijske postaje.

Ovogodišnju norijadu proslavit će 720 maturanata triju koprivničkih srednjih škola.