Kazalište

U subotu, 20. lipnja 2015., održat će se radionica scenskog dijaloga u Muzeju grada Koprivnice. To je ujedno i prvo gostovanje takvog tipa u sklopu kojeg će biti predstavljena i knjiga Oštrica dijagonale Nikše Eterovića.

Nikša Eterović kazališni je redatelj, dramski pedagog, autor i creativity trainer s adresom u Berlinu. Rođen je 1955. godine u Splitu, a diplomirao je kazališnu režiju i radiofoniju na zagrebačkoj Akademiji dramske umjetnosti te komparativnu književnost i filozofiju na zadarskom Filozofskom fakultetu.

150528-eterovic-niksa

Radionica će započeti u 11:00, a predviđa se da će trajati do 14:30, dok će predstavljanje knjige biti u 19:00. Rezultat je to dugogodišnjeg rada na kazališnim daskama, a sama radionica bavi se osnovama scenske komunikacije. U kazalištu i u scenskoj umjetnosti bitni segmenti jesu i publika i sami umjetnici, a u knjizi je objašnjena važnost upravo te komunikacije između izvođača i publike. Naime, publika koja dolazi u kazalište želi vidjeti, ali i doživjeti, nešto bitno. Što je to bitno, ovisi o društvenom kontekstu u kojem je stavljena i publika, ali i izvođač. Polazi se od pretpostavke da umjetnik već pri svom školovanju mora imati uvid u tu vrstu komunikacije, a konstantnim vježbama i radom na sebi mogu se postići odlični rezultati u kvalitetnoj komunikaciji.

Radionica se bavi vježbama dijaloga, i to kako bi se vježbama na glasu, govoru i pokretu razvila svijest o biti kvalitetne komunikacije i o tome što točno čini kvalitetnu komunikaciju. Naglasak je, naravno, na kreativnom dijelu, što, osim kulture govora i javnog nastupa, može rezultirati originalnim i zabavnim aspektima komunikacije kojih možda prije nismo ni bili svjesni.

Na radionicu se mogu prijaviti svi. Predznanje ili iskustvo u scenskom radu nisu potrebni. Cijena radionice je 255 kuna, a dobije se i knjiga Oštrica dijagonale koja se zasebno može kupiti za 155 kuna poslije predstavljanja. Svi zainteresirani za radionicu mogu se javiti na info@mamuze.com.hr.