Studenti

”Radićevi dani” ili ”Dani Save”, trodnevna je manifestacija koja se već 8 godina tradicionalno održava u dvorištu studentskih domova Stjepan Radić u Zagrebu. Ove godine, manifestacija se trajala od 16. do 18. svibnja, a naglasak je bio na kulturi, sportu i zabavi.

Kao i svake godine, manifestacija je bila pod organizacijom domskog odbora Sava koji iz godine u godinu marljivo radi kako bi Radićevi dani privukli brojne studente.

–  Potrebno je krenuti na vrijeme, a to znači mjesecima ranije. Prvo se organizira sastanak sa studentskim zborom gdje se iznose svi planovi, programi i datum održavanja. Nakon toga slijedi raspodjela po članovima odbora, kako bismo mogli kvalitetnije odradit svoj posao. Tu slijede brojni razgovori za sponzorstvo, odlazak na sastanke sa sponzorima, kontaktiranje ljudi iz raznih sektora što se tiče razglasa, glazbe i dr. Potrebno je jako puno dobre volje i uloženih sati. Važno je misliti na svaki mogući detalj kako nešto ne bismo propustili. Naš cilj je uspješna realizacija svega što pripremamo cijelo to vrijeme i u suštini zadovoljstvo ljudi koji dođu na sam događaj. A mislim da smo to i postigli. Nije bilo nikakvih incidenata, sve je prošlo u najboljem redu i zajednički ‘koncert’ bio je vrhunac večeri, rekla bih. Toliko zajedništvo, veselje, pjevanje u isti glas i puštanje pokoje suze može jedino naša Sava. – ispričala je Sara Filipa Delić, predstavnica domskog odbora Sava.

Ulična košarka, mali nogomet, turnir u balotama, odbojka s ručnicima, usporka, šah i Belot samo su neki od turnira na kojima su studenti mogli sudjelovati te tako osvojiti mnoge vrijedne nagrade i ujedno se odlično zabaviti.

–  Sudjelovao sam u turniru Belot kojeg je organizirala Slavonska udruga studenata. Prvo kolo je bilo malo sporije zbog velikog odaziva studenata, no kasnije je to išlo ubrzano. Što se tiče ljudi i društva, bilo je odlično jer su svi bili raspoloženi za Belot. Oduševio nas je odaziv djevojaka jer Belot inače striktno igraju dečki. Odlično sam se zabavio i zahvalan sam organizaciji što je pokrila sve mogućnosti. – rekao je Ivan Žugaj, student FER-a.

Ono na što se ipak odazvalo najviše studenata bio je DJ program koji je obilježio kraj Radićevih dana. Nadolazeće ispite, brige i obaveze studenti su na tren zamijenili odličnom zabavom i plesom na kiši.

Savom je vladala odlična atmosfera, a unatoč lošim vremenskim uvjetima Radićevi dani uspjeli su i ove godine okupiti i ujediniti tisuće studenata.

Djelić atmosfere s Radićevih dana možete vidjeti ovdje.

Foto: Klikom po Savi