Film

Zlatko Vidačković, stručnjak za odnose s javnošću, novinar i sveučilišni predavač, održao je u srijedu, 18.1.2017., predavanje o trima filmskim festivalima u punoj dvorani Sveučilišta Sjever u Koprivnici.

Osim kratkog izlaganja o povijesti filmskih festivala u Cannesu, Veneciji i Berlinu, u obliku interakcije sa studentima doticale su se teme vezane i za domaći film, kao i poveznice s drugim regionalnim i svjetski poznatim festivalima.

Saznalo se tako o nekim razlikama između tih festivala te kako izgleda novinarski rad na njima. U povijesnom pregledu isticao se nastanak pojedinih festivala te kako su danas, za razliku od prijašnjih uglavnom glamuroznih izdanja, festivali općeprihvaćeni oblik kulture koji nema samo funkciju promocije filmova već i ponudu drugih sadržaja.

16176021_10211967633326253_118951501_n

Osim vlastitog novinarskog iskustva na festivalima, gostujući predavač spomenuo je i desetogodišnje radno iskustvo (od 2004. do 2014. godine) kao umjetnički ravnatelj pulskog festivala, koji se u spomenutom razdoblju kontinuirano razvijao.