Featured

Prva generacija prvostupnika koprivničkog dijela Sveučilišta Sjever primila je svoje diplome na na svečanoj dodjeli koja je 16. prosinca održana u Sveučilišnom centru Koprivnica. Nakon tri godine studiranja, u prepunoj su ih dvorani ispratili njihovi profesori, obitelj, prijatelji, ali i vodeći ljudi Grada Koprivnice.

Sveučilište je, za ukupno 48 novopečenih prvostupnika, organiziralo svečani program koji je započeo u 11 sati. Studentima su na uspješnom završetku preddiplomskog studija čestitali rektor Sveučilišta Sjever Marin Milković, koprivnička gradonačelnica Vesna Želježnjak te dogradonačelnici Mišel Jakšić i Melita Samoborec.

Profesor Mario Tomiša, prorektor Sveučilišnog centra Koprivnica, zahvalio je svim okupljenima na podršci koju su prethodnih godina pružali Sveučilištu i studentima: „Ovo je velik dan za prvostupnike jer počinje nova faza života za koju ste se pripremali ove tri godine. Siguran sam i u to da će ovaj dan ostati zabilježen u povijesti grada Koprivnice.“

Profesorica Gordana Tkalec, pročelnica Odjela za novinarstvo, osvrnula se na početke Sveučilišta Sjever u Koprivnici, nekadašnjega Medijskog sveučilišta.

„Zajedno smo izgradili ovo novo Sveučilište”, istaknula je i nadodala: „Biti nastavnik nije samo zanimanje, već poslanje, što su vaši profesori i pokazali. Prva generacija studenata ušla je na novo Sveučilište s nadom u bolje sutra. Samo Sveučilište borilo se za opstanak, no uz podršku grada i studenata, danas stoji ponosno i iz dana u dan postaje sve jače. Ovo je vaše sveučilište i u svome budućem radu služite mu na čast“, završila je profesorica Tkalec.

Okupljenima se obratila i gradonačelnica Koprivnice Vesna Želježnjak istaknuvši da je osnivanje visokoškolske ustanove jedan od najvažnijih događaja za grad i regiju: „Ponosna sam i sretna zato što smo dočekali to da na Sveučilištu Sjever u Koprivnici vidimo prvu promociju prvostupnika. Kada smo kretali u ostvarivanje projekta akademskog grada, bilo je mnogo ljudi koji su se tome protivili, a danas vidimo dokaz koliko su pogriješili. Sveučilište Sjever je veliki uspjeh za naš grad. Ovo je vjetar u leđa našim nastojanjima da potaknemo razvoj Koprivnice. Sjever Hrvatske nema dovoljno visokoobrazovanih građana bez kojih ozbiljnog napretka – nema.“

Gradonačelnica je prvostupnicima čestitala i poželjela mnogo sreće, izrazivši uvjerenje da će svi ubrzo pronaći posao i početi doprinositi Koprivnici i cijeloj državi. Prisjetila se i ljudi koji su najzaslužniji za to što je sveučilište došlo u Koprivnicu: „Moram zahvaliti svima koji su sudjelovali u pokretanju Sveučilišta Sjever i njegovu pretvaranju u javno – bivšem gradonačelniku Zvonimiru Mršiću, zamjeniku ministra obrazovanja Roku Andričeviću, gradonačelniku Varaždina Goranu Habušu i svima ostalima koji su u tome pomogli. Hvala i čestitke svima.“

Martina Konjević bila je jedna od prvih koji su se upisali na ovo Sveučilište, a sada iz Koprivnice odlazi s diplomom iz novinarstva: „Ovo je lijep osjećaj. Ispunila su se sva moja očekivanja od studija. Na ovom smo fakultetu svi bili ljudi s imenom i prezimenom – nikada samo broj, i to je ono što ću zauvijek pamtiti. Ostajem na Sveučilištu Sjever: u Varaždinu ću upisati Odnose s javnostima. Sigurna sam da će to biti odlično iskustvo, baš kao i protekle tri godine.

Deni Udorović novi je prvostupnik medijskog dizajna i smatra da ga je studij pripremio za uspješnu karijeru: „Osjećam se super. Ovo je bilo odlično iskustvo i žao mi je što završava. Mnogo sam naučio o svim područjima dizajna i mislim da sam potpuno spreman za rad u struci. Već se bavim glazbom, a sada, kad imam diplomu, vjerujem da će mi se otvoriti brojne nove prilike.“

Prva generacija sveučilišnih prvostupnika iz Koprivnice odlazi ponosno, i to opremljeni znanjima i vještinama koje će im pomoći u tome da nađu svoje mjesto u svijetu. Među njima je i nekoliko bivših članova redakcije Pressedan koji im ovom prilikom čestita i želi mnogo sreće u budućnosti.