Film

U originalnoj HBO produkciji nastala je hrvatska serija sa standardnom temom koja je uvijek zanimljiva u televizijskom formatu, a i redovno aktualna obzirom na postojano stanje zagrebačko-hrvatske političko-društvene situacije. Korupcija i kumovanje koji se kroz spiralu s najviše prečke ljestava društvene piramide prelijevaju na dno iste uvijek je u modi.

‘Uspjeh’ je višeslojna drama fokusirana na snažne likove. Troje potpunih neznanaca će povezati nesretan slijed događaja, kad pokušaju pomoći žrtvi nasilja. Kako se posljedice njihovih djela počinju uvlačiti u svaki aspekt njihovih života, ti obični ljudi s različitim životnim pričama odlučuju ponovno uspostaviti kontrolu nad svojim životima. Gorka je to oda gradu Zagrebu koja donosi mračan uvid u različite strukture današnjeg društva kroz životne priče običnih ljudi koje je isto to društvo gurnulo preko ruba. ‘Uspjeh’ je univerzalna, slojevita priča u kojoj kroz ljubav, posao, obitelj, odanost, nesigurnost i zločin istražujemo trenutno prevladavajuće osjećaje frustracije, bespomoćnosti i pasivnosti u svakodnevnom životu običnog čovjeka.

Od samog početka serije se vidi visoka kvaliteta produkcije i nešto što nismo često navikli gledati na ovim prostorima. Priča je vrlo dobra i napeta od početka do kraja, te ćete ovih šest epizoda doslovno progutati u jednom gledanju. Gotovo je nemoguće odlijepiti se od ekrana, samo kako bi saznali što nas iduće čeka u ovoj seriji. Izvršni producenti serije su Steve Matthews i Johnathan Young (HBO Europe), a producenti Ana Balentović (HBO Adria), Nebojša Taraba i Miodrag Sila, dok je supervizorica produkcije Emma Turner.

U glavnim ulogama su: Iva Mihalić, Uliks Fehmiu, Tara Thaller, Toni Gojanović i Marija Škaričić.

HBO Europe producira kvalitetne serije u Češkoj, Mađarskoj, Rumunjskoj i Poljskoj još od 2010. godine. U 2016. godini su produkcijske aktivnosti proširene na Skandinaviju i Španjolsku, a 2017. i na Adria regiju. Među HBO Europe serijama su i nagrađivana serija „Čopor“ (Wataha, Poljska), „Pustinja“ (Pustina, Češka), „Lagodan život“ (Aranyelet, Mađarska), „Sjene“ (Umbre, Rumunjska) i „Gorući grm“ (Burning Bush, Češka). Najavljene su i nove serije „Hackerville“ (Hackerville, Rumunjska i Njemačka), „Gösta“ (Gösta, Švedska), „Uspjeh” (Hrvatska), „Zaslijepljen svjetlima” (Blinded By The Lights, Poljska), „Beforeigners” (Norveška) i „Oblivious” (Češka).

Sve serije iz originalne HBO Europe produkcije dostupne su putem HBO GO video usluge na zahtjev .