Info

Od 19. do 30. kolovoza 2017. na 29. Ljetnoj Univerzijadi na Tajvanu kao predstavnik Hrvatskog akademskog sportskog saveza prisustvovao je Nedeljko Pavlec, profesor Sveučilišta Sjever.

Tom odlukom Hrvatski akademski sportski savez (HASS) još je jednom pokazao kako cijeni rad koji se pod vodstvom Saveza sportskih udruga Sveučilišta Sjever provodi na Sveučilištu Sjever.

Univerzijada na Tajvanu je ugostila oko 10.000 studenata, trenera, pratećeg osoblja i protekla je na izvrsnom organizacijskom nivou.

PAvlec2

Hrvatsku je predstavljalo 54 sportaša i trenera, a od toga broja i dvije varaždinske atletičarke Lucija Pokos i Kristina Dudek.

Profesor Pavlec je istaknuo da je pozicija u delegaciji HASS-a bila izvrsna prilika da se dogovori suradnja sa sveučilišnim centrima u našoj blizina (Maribor, Ljubljana, Koper) i radi dogovora o sudjelovanju studenata Sveučilišta Sjever na predstojećim prvenstvima u organizaciji Fisu i Eusa. (Moskva Games 2017, Porto 2018, Coimbra 2018, Napulj 2019.)

PAvlec3