Info

Mr. sc. Mato Jurković, redoviti profesor u mirovini Sveučilišta Sjever, na V. sjednici Senata Sveučilišta Sjever izabran je u počasno zvanje professor emeritus.

Izbor je rezultat osobitih zasluga za razvitak i napredak Sveučilišta Sjever, priznatoga međunarodnoga i domaćega umjetničkog, znanstvenog, stručnog i pedagoškog doprinosa, bogate publicističke djelatnosti, iznimno bogate umjetničke aktivnosti te međunarodne i domaće umjetničke, znanstvene, nastavne i stručne prepoznatljivosti.

U svojoj je dugogodišnjoj umjetničkoj i akademskoj karijeri ostvario iznimno mnogo: bilo da je riječ o pokretanju novih ili poboljšanju postojećih studija i studijskih programa, o obnašanju akademskih funkcija, o radu u nastavi ili o umjetničkim dosezima koji se ogledaju u velikom broju samostalnih i skupnih izložbi, likovnih manifestacija i u direktnom sudjelovanju u likovnosti uopće.

Profesor Jurković izabran je u počasno zvanje temeljem prijedloga Odjela za medijski dizajn Sveučilišta Sjever.