Info

U srijedu, 11. svibnja 2016., u 16: 30 u predavaonici A01 zgrade Sveučilišta Sjever u Koprivnici održat će se gostujuće predavanje Tine Fras – Producent u svijetu reklama.

Tina Fras specijalizirala se za marketing na Ekonomskom fakultetu u Ljubljani, nakon čega se zapošljava u Coca-Cola Company kao pripravnica u marketingu. Poslije toga, njen fokus seli se u medijsku industriju, gdje postaje odgovorna za kinooglašavanje i posebne prodajne kanale multipleks-kina Kolosej u Ljubljani. 2003. godine počinje raditi kao producentica u produkcijskoj kući Propeler u Ljubljani, a 2005. godine seli se u Zagreb i osniva produkcijsku kuću KomakinoKomakino je danas poznato kao Paktmedia, regionalna producentska kuća specijalizirana za usluge vrhunske produkcije reklama, filmova i ostalih TV sadržaja. Tina Fras jedna je od osnivačica i bivša predsjednica međunarodnog festivala kreativnog komuniciranja Magdalena. Od 2016. godine radi kao samostalna producentica.

Tina Fras će govoriti o pokretnim slikama kao glavnom mediju masovne komunikacije. Televizijske i online reklame još uvijek kreiraju vizualnu sliku branda te time utječu na naš doživljaj. Producent reklama mora razumjeti komunikacijsku strategiju branda kako bi mogao angažirati pravog redatelja i njegove suradnike. Kreativni put stvaranja reklame podrazumijeva suradnju mnogo ljudi različitih ideja, a jedna od važnijih zadaća producenta usklađivanje je ideja i očekivanja u realnim financijskim i vremenskim okvirima. Na predavanju će prisutne upoznati s radom producenta i procesom nastanka reklame, od scenarija do emitiranja, te s primjerima produkcijskih i kreativnih izazova.