SVEUČILIŠTE SJEVER

Studentski zbor Sveučilišta Sjever u petak organizira četvrte Sportske igre studenata sjeverozapadne Hrvatske u Koprivnici na sportskim terenima OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“, a događanje počinje u 10 sati.

Nakon uspješnog završenog tjedna karijera dolazi nam vrijeme za rekreaciju i sport. Studentski zbor Sveučilišta Sjever okuplja studentice i studente sa šest visokoškolskih ustanova. Visoka učilišta su: Veleučilište u Bjelovaru, Međimursko veleučilište u Čakovcu, Učiteljski fakultet – Odsjek u Čakovcu, Visoko gospodarsko učilište u Križevcima, Fakultet Organizacije i Informatike iz Varaždina i Sveučilište Sjever. Kako bi broj sportova bio lakše pamtljiv, sudionici se natječu u šest sportova, a to su: mali nogomet, košarka, odbojka, badminton, stolni tenis i šah. „Nakon dvije godine sportskog „posta“ jedva smo dočekali da se okupi ekipa sa svih šest visokih učilišta. Svi smo se trudili da se vidimo i družimo, a najveća nam je želja vidjeti srednjoškolce kako upoznaju Sveučilište Sjever i upisuju se u novu akademsku godinu na Sjeveru ili na neko drugo visoko učilište u Hrvatskoj“, dodao je Predsjednik Studentskog zbora Višeslav Kirinić.

„Workout-park“

Cilj ove manifestacije jest prikupljanje sredstava za izgradnju „workout-parka“ u Koprivnici. „Workout-park“ bio bi trajna vrijednost za građane Koprivnice, ali i sve studentice i studente koji su u blizini. Izgradnjom „workout-parka“ potiče se zdrav život i rekreacija studenata i građana. Grad Koprivnica na raspolaganje je stavio dvije školske dvorane u slučaju kiše. Raspored događanja i rezultati susreta bit će objavljeni po završetku manifestacije.

Fotografije: Pixabay, Pexels