KULTURA

U petak, 26. listopada u 16:30 (dvorana A108) održat će se gostujuće predavanje  Jefferya Renarda Allena “Distortion: The Other Magical Realism.”

U svom predavanju, poznati će se književnik i profesor osvrnuti na pitanja seksualnog nasilja opisanog u poznatom romanu A Little Life (2015) američke autorice Hanya Yanagihara, koji svakako predstavlja novi oblik radikalne estetike u Americi. U svrhu usporedbe, Jeffery Renard Allen ragovarat će i o izobličenju, metanarativu i nadrealizmu u glazbi i videozapisima Erykah- Badua i Kendricka Lamara te u filmovima “Get Out”, poznatoj američkoj televizijskoj seriji “The Wire” i humorističnoj seriji “Random Acts of Flyness”.

Predavanje je namijenjeno studentima novinarstva, kao i svim ostalim zainteresiranim studentima i nastavnicima Sveučilišta Sjever te javnosti.

Program Međunarodnog festivala književnosti možete pogledati ovdje.