Info

Nastavnici Fakulteta za zdravstvene vede Novo mesto iz Slovenije gostovali su 4. i 5. svibnja na Odjelu za sestrinstvo Sveučilišta Sjever.

Pred studentima prve i treće godine studija predavanja su održale dr. Ljiljana Leskovic na temu Vodenje na področju zdravstveni negi i dr. Vladka Lešar na temu Varna hrana med nosečnostjo in dojenjem.

Dekanica Fakultete za zdravstvene vede dr. Nevenka Kregar Velikonja održala je predavanje studentima treće godine studija na temu Regenerativna zdravljenja in matične celice, a mag. Vesna Zupančič predstavila se studentima treće godine studija sestrinstva s temom Medicinska sestra kot zagovornik pravic oseb na področju duševenega zdravja.

nastavnici

Suradnja s Fakultetom za zdravstvene vede i studija sestrinstva vrlo je uspješna: tri se godine provodi kroz gostujuća predavanja nastavnika te dolaznu i odlaznu mobilnost nastavnika i studenata obiju ustanova.