SVEUČILIŠTE SJEVER

U četvrtak 14. svibnja 2015. u 15h u dvorani A109 u Sveučilišnom centru Koprivnica Sveučilišta Sjever u okviru kolegija Vizualna komunikacija i novi mediji gostovat će redatelj, scenarist i direktor Motovunskog filmskog festivala Igor Mirković.

Na predavanje i razgovor o filmovima, televizijskim serijama i festivalima dobrodošli su i svi ostali zainteresirani studenti s drugih godina i grupa.

Igor Mirković, dotad poznat kao televizijski novinar, snimio je 1998. svoj prvi dokumentarni film Orbanići Unplugged te mu je od tog trenutka karijera sve više vezana za film. 2001. godine zajedno s Rajkom Grlićem režirao je slavni dokumentarac Novo, novo vrijeme. 2003. godine  snimio je dokumentarac Sretno dijete o procvatu novog vala u bivšoj Jugoslaviji, a 2012. je dovršio svoj prvi dugometražni igrani film Noćni brodovi.