Studentski

U organizaciji Studentskog zbora Sveučilišta Sjever, studenti su u petak, 20. studenoga, zaboravili na kolokvije i ispite. U velikoj dvorani Sportskog centra TTS u Varaždinu održana je ovogodišnja brucošijada. Zabavu je zagarantirala Maja Šuput, a za zagrijavanje i održavanje atmosfere pobrinuli su se DJ Pucko i DJ Pintha.

Ovogodišnja brucošijada okupila je studente s tri fakulteta – FOI-ja, Sjevera i Geotehničkoga. Za studente iz koprivničkog centra organiziran je prijevoz autobusima u dva termina. Prodano je više od 1 000 ulaznica za koncert i 500-tinjak za after party.

Na centralnoj je pozornici za zagrijavanje publike, koja je pristizala sa svih strana, bio zadužen DJ Pucko. Neki su svoje mjesto pronašli u prvim redovima, neki u kafiću, a neki ispred ulaza uz poveće količine alkohola. Divlja i energična Maja Šuput doskakutala je na pozornicu poslije 23:00. U dvosatnom koncertu održala je nekoliko monologa o ljubavi, ženama, prijateljstvu i alkoholu. Osim njezinih pjesama, mogli su se čuti hitovi Jelene Rozge, Severine, Magazina, Plavog orkestra i drugih. Publika nije birala. Svaka pjesma podržana je ovacijama i vrištanjem u uho najbližoj osobi.

Nakon priča o ljubavi i prijateljstvu, jedan se od studenata odlučio popeti na pozornicu i Maji praviti društvo, a ona mu je zauzvrat pokazala kako pravilno zagrliti djevojku dok plešu.

12239629_905983382788553_420794209371110152_n

Nakon Maje održan je after party u kafiću na dva floora. Na donjem je dijelu glazbu birao DJ Pucko, a na gornjem DJ Pintha. Nakon pobjede nad dehidracijom uz povoljna alkoholna pića, atmosfera je postajala sve toplija. Plesalo se uz omiljene strane i domaće hitove, a za stolovima se, uz čašu vode, moglo vidjeti samo nekoliko izmorenih studenata.

Kao i uvijek, postoje i negativni aspekti ovogodišnje brucošijade. Prvi je slab odaziv brucoša, ali i studenata iz Koprivnice. Bilo zbog lokacije, slabijih dosadašanjih brucošijada ili nekoga drugog razloga, u autobusima je bilo tek nekoliko studenata. Studenti iz Koprivnice, koji su čekali povratak autobusom u četiri ujutro, bili su neugodno okupani kišom čekajući Godota, tj. vozača autobusa koji nije bio najbolje informiran o vremenu i mjestu povratka.

Studentski zbor Sveučilišta Sjever omogućio je vrhunsku zabavu uz svima prihvatljivu glazbu, povoljne cijene i nezaboravno iskustvo.