DRUŠTVO

Predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u četvrtak 14. prosinca posjetila je Križevce u sklopu preseljenja Ureda predsjednice u Koprivnicu. Predsjednica Republike Hrvatske sastala se s predstavnicima poduzetnika i obrtnika u kongresnoj dvorani Razvojnog centra i tehnološkog parka.

Predsjednički posjet Križevcima potom se nastavio u osnovnoj školi “Vladimir Nazor” gdje su joj okupljeni učenici prezentirali svoje projekte iz robotike poput igranja nogometa robotima kojima se upravlja pomoću tableta. Oduševljena predsjednica i sama je izrazila želju za sudjelovnjem u igri te zajedno s jednim učenikom odigrala partiju nogometa.

Kako je to izgledalo možete pogledati ovdje.

Na Visokom gospodarskom učilištu Križevci predsjednica se sastala s dekanicom Marijanom Ivanek Martinčić te ostalim čelnim ljudima Visokog gospodraskog učilišta.

Foto: Chiara Čargonja