SPORT

Nogometaši hrvatskog prvoligaša Rijeke odigrali su treću pripremnu utakmicu na pripremama za novu sezonu SuperSport Hrvatske nogometne lige u Sloveniji.

Četrvrtoplasirana momčad prošle sezone SuperSport HNL-a u prijateljskoj utakmici snage je odmjerila sa slovenskim Domžalama koje su na koncu bile bolje s minimalnih 1:0.

Odmjeravanje snaga krenulo je od prve minute utakmice. Kovačević je na strani Slovenaca uputio prvi udarac, no vratar Rijeke Zlomislić bio je siguran među vratnicama. Kod Riječana je u 14. minuti pokušao Banda, no nije bio realizatorski efikasan. Slovenska momčad, koju vodi bivši trener Rijeke Simon Rožman, zaprijetila je ponovno četiri minute kasnije preko Šturma, ali riječka obrana sigurno je otklonila opasnost. Najbolju priliku u prvom dijelu nogometaši Domžala imali su u 24. minuti kada je Kovačevićev udarac otišao pored vratnice, dok su Riječani bili opasni u 36. minuti kad je škaricama pokušao zabiti Ivanović, no rezultat se nije promijenio te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Janković je zaprijetio odmah u prvim minutama nastavka, no vratar slovenskog prvoligaša sigurno je obranio riječki pokušaj. Vratar Tratnik nedugo zatim brani i pokušaj Lepinjice.

Domžale s druge strane u 59. minuti preko Duranovića pokušavaju stići do pogotka, no s gol crte loptu izbija Begojević. Pokušali su zatim kod Riječana Liber te ponovno Janković, no pogodak je na koncu pao na drugoj strani. U 85. minuti slovenska momčad odigrava odličnu akciju te Hasanbegović nadmudruje obranu Rijeke i zabija za konačnih 1:0.

Pred Rijekom su tri prijateljske utakmice na pripremama u Kranjskoj Gori, a odradit će ih protiv Brava, Čukaričkog i Kopra.

Izvor slike: Pixabay