Info

Studiranje je iskustvo koje osobu usmjerava i usavršava u području koje ju zanima i u kojem dalje planira raditi. Potiče ju na puni razvoj svojih potencijala. S ciljem usavršavanja vještina kvalitetnog studiranja, ali i daljnjeg životnog napredovanja studenata, osnovan je Ured za razvoj karijera (alumini), podršku studentima i cjeloživotno učenje.

Sveučilište Sjever aktivno radi na izgradnji sustava podrške studentima, koji je usmjeren na pružanje ne samo potpore u razvoju akademskih vještina, već i vještina razvoja i upravljanja karijerom, psihološkog savjetovanja, te uspješnog prevladavanja svih mogućih izazova na koje studenti mogu naići tijekom studiranja.

Ured za razvoj karijera (alumini), podršku studentima i cjeloživotno učenje je mjesto gdje možete dobiti različite informacije i savjete koji vam mogu pomoći tijekom studiranja i omogućiti postizanje boljih akademskih i životnih rezultata. Kako bi se to postiglo, Ured organizira različite aktivnosti, poput savjetovanja vezanog uz akademske potrebe, karijerno savjetovanje i informiranje, savjetovanje vezano uz osobni razvoj, psihološko savjetovanje i razvoj kompetencija i vještina (poput komunikacijskih, socijalnih vještina, suočavanje s izvorima stresa, strategije učenja i organizacije vremenom, vještine adekvatne prilagodbe)

Predrasuda je da čovjek uvijek može sam riješiti sve svoje probleme. Stručnjaci Ureda pružaju stručnu podršku u rješavanju problema vezanih uz teškoće u učenju, organizaciju vremena, prilagođavanju studiju, ispitnu anksioznost i teškoće u odnosima s drugima.

Savjetovalište koje je organizirano u okvirima Ureda pruža mogućnost online savjetovanja o karijerama.  Organiziraju se tribine i radionice o karijernom savjetovanju u području struke. Gosti na tribinama su osobe koje su se svojim djelovanjem istaknule u području struke u gospodarstvu. Ured će također ugostiti mnoge sadašnje i bivše studente koji su ostvarili uspješnu karijeru.

U okviru Ureda za razvoj karijera (alumini), podršku studentima i cjeloživotno učenje djeluje i Ured za studente s invaliditetom. Stručnjaci unutar Ureda također mogu pomoći i u pronalaženju drugih službi podrške s obzirom na potrebe i moguće poteškoće studenata.

Studenti s invaliditetom su osobe koje nailaze na teškoće u savladavanju svakodnevnih studijskih obaveza zbog sljedećih bolesti i oštećenja: oštećenje vida, oštećenje sluha, oštećenje govora, motoričke poteškoće, kronične bolesti, psihičke bolesti i poremećaji, teškoće u učenju (disleksija, disgrafija, ADHD), i ostala zdravstvena stanja ili teškoće koje mogu utjecati na tijek studiranja.

Studenti mogu ostvariti status osobe s invaliditetom ako imaju odgovarajuće rješenje i/ili potvrdu o obliku i stupnju invaliditeta. Koordinatori za studente s invaliditetom su educirane osobe koje im pomažu na različite načine: olakšavaju im komunikaciju s profesorima ili s administrativnim osobljem, brinu o osiguravanju pristupa u prostorije, te posreduju u ostvarivanju njihovih prava vezanih uz prilagodbu nastave i ispita.

Aktivnosti Ureda za razvoj karijera (alumini), podršku studentima i cjeloživotno učenje pružaju se uživo u prostorima Ureda, ali i putem on-line aktivnosti, te obuhvaćaju individualno savjetovanje, grupno savjetovanje, psihoedukativne radionice i predavanja, radionice razvoja akademskih vještina, radionice razvoja životnih vještina, te razvoj edukativnih materijala i materijala samopomoći koji su dostupni u Uredu i na web stranici.

Stručnjaci Ureda za razvoj karijera (alumini), podršku studentima i cjeloživotno učenje mogu pomoći i u pronalaženju drugih službi podrške s obzirom na pojedinačne potrebe i moguće poteškoće korisnika. Možete im se obratiti mailom ili osobno tijekom radnog vremena centra.

centar za potprou_podaci

 

 

 

 

?>