SVEUČILIŠTE SJEVER

Dana 5. studenog 2021. godine na Sveučilištu Sjever povodom Dana grada Koprivnice, održana je izložba “Pogled s prozora”.

Moderatorica Tanja Šipek predstavila je goste te ostale sudionike uvela u priču izložbe.

Moderatorica Tanja Šipek

Prorektor Tomiša Mario ukratko se zahvalio svima na dolasku i podijelio svoje zadovoljstvo okupljanja unatoč pandemiji:

Uskoro će biti dvije godine kako smo zatvoreni i kako se ne družimo, stoga nam nije preostalo ništa drugo osim gledati kroz prozor.

Napomenuo je da je upravo ovakva situacija inspirirala izložbu te je čestitao 665. rođendan gradu Koprivnici.

Doc. art. dr. sc. Periša Mario koji je ujedno i jedan od autora izložbe, podijelio je sa sudionicima detalje stvaranja fotografija “smatram da je umjetnički izričaj najbolji način da se oslobodimo traume kojoj smo izloženi u ovoj pandemiji.”

Izložbu je službeno otvorio gradonačelnik Koprivnice, Mišel Jakšić te svima poželio dobrodošlicu.
Na izložbi se pojavio i poseban gost iznenađenja, kantautor i književnik Zoran Predin koji je u 19:00h održao koncert u dvorani Domoljub, povodom 28. Galovićeve jeseni.

Izložba je privukla i studente Sveučilišta Sjever.

Fotografije: Vilim Umičević