SVEUČILIŠTE SJEVER

Sveučilište Sjever danas je, 8. travnja 2019. godine, postalo domaćin Festivala znanosti kojega je otvorio prorektor izv. prof. dr. sc. Mario Tomiša zajedno s dožupanom Koprivničko-križevačke županije Ratimirom Ljubićem.

Festival se održava od 8. do 13. travnja, a danas su započele predavanja i radionice – prva koju je vodila doc. dr. sc. Lidija Dujić u “Knjižnici i čitaonici Fran Galović Koprivnica” s temom “Crno, žuto i ružičasto novinarstvo” zatim predavanje o  “Korištenju boja u hrvatskim tiskovinama” koje je vodio doc. dr. sc. Željko Krušelj sa studentima novinarstva Žaklinom Baček, Valentinom Vuksan i Svenom Tomašićem.

Dok se u knjižnici odvijao jedan dio programa, u Sveučilišnom centru Koprivnica gosti Festivala slušali su o tome kako kako paprika dobiva svoju boju na predavanju dr. sc. Josipa Haramije. Nikola Marijanović pojasnio nam je više o “Istim šarenim bojama, ali bržim prijenosom podataka – razlici između CAT5, 5e i 6UTP kablova” te je tako prvi dan završio radionicom mr. sc. Zdenke Ribić Dugandžić o “Šarenilu kemijskih reakcija“. Također, kroz cijeli Festival svakodnevno traje izložba pod nazivom “Lijepe i šarene – knjige o bojama” koju vodi Voditeljica Sveučilišne knjižnice Antonija Mandić, dipl.bib.

Festival znanosti je događaj čiji je cilj približiti znanost javnosti, odnosno informirati javnost o aktivnostima i rezultatima iz područja znanosti te motivirati mlade ljude za istraživanje i stjecanje novih znanja. Još uvijek se stignete priključiti i naučiti nešto novo, a na linkovima pogledajte raspored cjelokupnog Festivala u SC Koprivnica  i SC Varaždin. Sve radionice pratite na portalu, Facebook i Instagram profilu Pressedana.