Pučko otvoreno učilište Koprivnica organizira pedagoško-psihološku i didaktičko-metodičku izobrazbu namijenjenu stručnjacima nenastavničkih profila.

Cilj ove izobrazbe je osposobljavanje stručnjaka nenastavničkih profila za izvođenje nastave u osnovnim i srednjim školama.

Program mogu pohađati pristupnici sa završenim sveučilišnim četverogodišnjim ili petogodišnjim diplomskim nenastavničkim studijem, pristupnici sa završenim preddiplomskim sveučilišnim studijem i pristupnici koji su završili srednju strukovnu školu.

Nastava se organizira u dva semestra, a završetkom programa polaznici ukupno ostvaruju 60 ECTS bodova. Izvodi se u opremljenim učionicama učilišta na Trgu bana Jelačića 6 u Koprivnici, petkom od 16 sati i subotom od 9 sati.

Nastava bi trebala započeti u lipnju 2015. godine.