Humor

Akademik, majstor, šef kuhar Božidar, jedan je od kandidata večere za 5 na selu koji je ovog petka završio kulinarski tjedan svojom večerom visoke A klase.

Predsjednik udruge kuhara grada Bjelovara, međunarodni sudac, najuspješniji učenik prve generacije ugostiteljske škole u Bjelovaru, sve je to Božidar. Za sebe kaže kako nije zla osoba, već društvena i uvijek od pomoći. Nekadašnji rukometi sudac, svojim današnjim kulinarskim sposobnostima samouvjereno tvrdi kako konkurencija u ovoj kulinarskoj ekipi za njega ne postoji.

Biti u natjecanju s majstorom kuharom poput Božidara kandidatima je čast, a tek kušati njegovu večeru koja se može dobiti samo u hotelima visoke A klase, zbilja je privilegija.

Kako gosti ne bi zaboravili tko je domaćin večere, Božidar je oko svog vrat odlučio povješati  medalje čije zveckanje osim na pašnjak sa stadom ovaca, kandidate podsjeća na njegovu slavu i postignuće.

Glavna zamjerka koju je Božidar kroz tjedan primijetio kod kandidata, nazivi su jela za koje on kaže da su neodgonetljiva i nejasna. Iz tog razloga svoja jela odlučio je nazvati potpuno jasno: Šumska ljubav, Šuma Summarum, o slatka Bilogoro, naravno da nije riječ o naslovima pjesmica iz osnovne škole, nego o meniju akademika, majstora, predsjednika udruge kuhar grada Bjelovar, gospodina Božidara.

Oštrim kritikama koje je Božidar uputio kandidatima na njihovim večerama, od njih je mogao očekivati da će na njegovoj tražiti dlaku u jajetu. Međutim, to nije bilo potrebno, jer dlake u jajetu nije bilo, već se ona pronašla u tanjurima gostiju.

„Pa kak ga nije sram“?

Tko visoko leti, nisko pada, odnosno dobije 17 bodova.

Nisko ocijenjena Božidarova profesionalnost na kraju emisije poprilično ga je uznemirila. Njegov ego jednostavno nije mogao podnijeti poraz, umjesto sigurnih 5000 kn, Božidar je osvojio 1000 kn i posljednje mjesto ovoga kulinarskog tjedna. „Pa kak vas nije sram? Ja sam u ovo uložio dvije hiljade kuna, a ti nisi ništ, ni ona nije ništ, ni on nije ništ, niti on“, ljuto upirući prstom u svakoga od kandidata Božidar je pokazao svoju profesionalnost, barem što se javnog nastupa tiče.

Uloženih 2000 kuna i dobivenih 1000 kuna na kraju daje simbolični minus, ali zato slave u medijima ovih dana Božidaru sigurno ne nedostaje.

Izvor fotografija: Screenshot RTL Play