DRUŠTVO

Teresa Janrdijić kao djevojka, imala je snove koji nisu bili ostvarivi u Hrvatskoj. Otišla je u Njemačku i tamo otvorila svoj restoran.

Odrasla u Miličanima, selu pokraj sela Sokolovac gdje je išla u osnovnu školu, sanjala je o stvarima koje joj selo ne bi moglo pružiti. Nakon završetka osnovne škole, zaputila se u Bjelovar gdje je učila šivanje. Godinu dana kasnije sa samo 17. godina se zaputila u Zagreb gdje je planirala naučit Njemački i sve potrebno kako bi joj put tamo bio što bolji.

Odlazak u stranu zemlju po prvi put

Nedugo nakon navršenih 18  godina je napokon krenula na put za Njemačku, uza sebe imajući jako malo novaca, tek toliko da preživi put. Putovala je s malom grupom ljudi te su krenuli prema Munchenu, ali su im se tamo putevi raskrstili. „Bilo je teško, ali sam znala da moram otići zbog svoje budućnosti.“ Ipak, ona je ostala tamo i počela je radili u kuhinji jednog restorana i tamo je radila 3 godine. Nedugo nakon je upoznala svog muža te su otišli u Heinsberg i tamo su kupili restoran u kojem su radili 20 godina. Restoran je doživio veliki uspjeh i nalazio se na mjestu engleske baze. Uspjeh, kao i na poslovnom planu, je bio i u privatnom životu te je tako dobila dvoje djece, kćer Dijanu i sina Darija. Ipak, nakon nekog vremena je otišla iz restorana, ali se nakon otvaranja drugoga ipak vratila u prvi.

Sadašnjost i budućnost

Danas radi catering za jednog engleskog generala, što joj je veliki užitak jer nema toliko posla koliko kada je vodila restoran, ali i dalje radi ono što voli. Cijeli svoj život je provela u Njemačkoj, no time nije zaboravila svoju obitelj i prijatelje koji su joj omogućili put u inozemstvo te ih tako svake godine dođe posjetiti. „Svake godine se na par dana vratim u svoju prošlost vraćajući se u Hrvatsku, ali nisam planirala provesti svoju starost ovdje, ali tko zna, možda se  moje mišljenje kasnije i promjeni.“ – rekla je Teresa o svojoj budućnosti.

Izvor slike: Pixabay