SPORT

Završeno četvrtfinale, a u polufinalu Svjetskog prvenstva bore se Francuska i Danska te Španjolke protiv Norvežanki.

U utorak 14. prosinca igrale su se prve dvije utakmice četvrtfinala gdje su se za prolazak u
polufinale borile Španjolska i Njemačka i Danska protiv Brazila, a polufinale su izborile
Španjolska i Danska.

Obje pobjedničke ekipe bile su odlične u svojim četvrtfinalnim okršajima koji su završeni
pobjedama. Nakon pobjede Danske nad Brazilom, Španjolska je na domaćem terenu
pokazala tko je „šef“ i također izborila polufinale Svjetskog prvenstva.
Ovo će biti druga zaredom borba za medalju na “velikom događaju” za Dansku, ali i drugo
zaredom polufinale Svjetskog prvenstva za domaće cure, nakon što su izgubile veliko finale
od Nizozemske na Svjetskom prvenstvu 2019. u Kumamotu.

U utakmici Španjolske i Njemačke, domaće cure nisu se proslavile u prvim minutama kada su
Njemice povele sa 4:0, a prednost su držale sve do polovice prvog poluvremena (7:3) kada
su Španjolke okrenule igru i do kraja prvog dijela postigle 11 pogodaka, a Njemice samo tri.
U drugom dijelu Njemačka se približila na dva pogotka razlike, ali ne zadugo.

U utakmici Danske i Brazila kod pobjednica su najbolje bile Laerke Pedersen sa šest
pogodaka i Simone Pedersen sa pet. Najefikasnija igračica utakmice bila je brazilska
reprezentativka Adriana Cardoso sa 10 golova.

Druge četvrtfinalne večeri, 15. prosinca igrale su se utakmice gdje su prolazak u polufinale
izborile Norvežanke protiv Ruskinja sa 34:28 i Francuska protiv Šveđanki sa 31:26.
Švedska je u prvom poluvremenu uspjela konkurirati omiljenim Francuskinjama, no u
nastavku utakmice su olimpijske pobjednice vrlo brzo povele sa pet golova prednosti i
završile utakmicu pobjedom.

Kod Francuske su najučinkovitije bile Alicia Toublanc, Coralie Lassource i Laura Flippes sa po
četiri gola, dok su u protivničkom timu najefikasnije bile Nathalie Hagman s devet i Linn
Blohm sa šest golova.

S druge strane, u prvim redovima Norvešku su vodile do pobjede Nora Mord s devet, Sanna