SVEUČILIŠTE SJEVER

Pročelnica Odjela za novinarstvo, doc. dr. sc. Gordana Tkalec sudjelovala je u CEEPUS mobilnosti u trajanju od tjedan dana.

Mobilnost je ostvarena preko CEEPUS mreže, a realizirana je na Sveučilištu u Pečuhu, točnije na Katedri za kroatistiku Filozofskog fakulteta, od 9. do 14 travnja 2018. Sveučilište u Pečuhu ima tradiciju dugu 650 godina, među prvih je pet sveučilišta po veličini u Mađarskoj prema broju studenata, kojih je oko 20 tisuća (od čega je oko tri tisuće stranih studenata), dok Filozofski fakultet broji oko tri tisuće studenata. Na Katedri za kroatistiku Instituta za slavistiku Filozofskog fakulteta u Pečuhu trenutno je upisano oko 20 studenata.

Institucija domaćin ugostila je sudionicu mobilnosti u svojim prostorijama te je upoznala sa svojim radom i djelovanjem. Tijekom odvijanja mobilnosti, osim redovnih aktivnosti, održani su i sastanci s voditeljem Katedre za kroatistiku Stjepanom Blažetinom i Vesnom Haluga, generalnom konzulicom Republike Hrvatske u Pečuhu.

dav

Na sastancima se razgovaralo o daljnjoj suradnji na individualnoj i institucionalnoj razini.Pročelnica Odjela za novinarstvo predstavila je domaćinima Sveučilište Sjever i održala predavanja na temu Jezik medija u Hrvatskoj. Na predavanjima su bile i studentice Diplomskog studija novinarstvo Sveučilišta Sjever, Ivona i Bernarda Pavičić, koje su trenutno u Pečuhu na stručnoj praksi u okviru programa Erasmus+.

Ova mobilnost rezultat je dobrih veza između Sveučilišta Sjever i Sveučilišta u Pečuhu, a njihov nastavak je i izložba „Život na Sjeveru“  koja je od 17. travnja postavljena u Pečuhu.