Info

Koprivnički centar Sveučilišta Sjever otvorio je svoja vrata svim zainteresiranima u četvrtak, 7. svibnja, od 11 do 17 sati. Idući je dan u istom terminu to učinio i sveučilišni centar u Varaždinu.

Događaj je organizirao Ured za razvoj karijera (Alumni), podršku studentima i cjeloživotno učenje kako bi se potencijalnim studentima, roditeljima, poslodavcima i ostalim zainteresiranim građanima Sveučilište Sjever predstavilo kao opcija za nastavak školovanja te novi obrazovni i kulturni centar regije.

Posjetitelje su prostorom Sveučilišta proveli sami studenti. Svi gosti dobili su informacije o mogućnostima upisa, studijskim programima i uvjetima studiranja. Nakon toga, upoznati su sa svakodnevnim funkcioniranjem i planovima za budućnost Sveučilišta Sjever.

Za ovu su priliku otvoreni i vrhunski opremljeni tehnološki sadržaji – tonski studio i predavaonice za videomontažu u Koprivnici te laboratorij za medicinsku praksu Odjela za biomedicinske znanosti u Varaždinu.

Budući polaznici Sveučilišta mogli su upoznati studente i profesore, pa čak i sudjelovati u izvođenju nastave. Predstavljeni su im programi međunarodne razmjene studenata i detalji o radu Studentskog zbora i Saveza sportskih udruga Sveučilišta Sjever.

Studenti koji su posjetili Sveučilišni centar Koprivnica posjetili su i redakciju Pressedana.

Posjetiteljima dana otvorenih vrata obratili su se i bivši studenti. Iznijeli su im svoja iskustva o studiranju na Sveučilištu Sjever, ali i priče o uspjehu na tržištu rada nakon stjecanja diplome.

Fotografije s ovogodišnjeg Dana otvorenih vrata možete pogledati u fotogaleriji: