DRUŠTVO

Otkako je prije par godina nastala kriza u Hrvatskoj, ljudi su masovno počeli gubiti svoj izvor prihoda. Time je inozemstvo, najčešće Njemačka, postalo jedino rješenje.

Situacija se dan danas nije drastično promijenila te tako i dalje visoko školovani ljudi moraju napustiti svoju zemlju kako bi otišli raditi poslove nižeg statusa nakon puno godina teškog, mukotrpnog i skupog školovanja. Na taj način ne odlaze samo mladi, već i stariji koji su planirali svoje zadnje dane prije mirovine provesti na poslu kojeg rade cijeli život. No ta kriza je to promijenila. Prisiljeni su napustiti svoju obitelj koju oni koji si tu mogu priuštiti povedu sa sobom. Kako i dalje ima mnogo ljudi koji idu kroz to, dijele i slično mišljenje: „Odlazak je težak i privikavanje na iznenadni fizički rad u stranoj državi je također teško, ali zbog sebe i obitelji se moramo žrtvovati.“

Iako je teško, kada se privikne, život je ipak bolji uz posao gdje je plaća redovita što je jedan od razloga odlaska iz zemlje u kojoj su proveli cijeli svoj život i u kojoj su mislili ostarjeti.

Izvor slike: Pixabay