Glazba

Cosa Nostra originalno je ime talijanske kriminalne organizacije, te u prijevodu znači Naša stvar. No za varaždinskog glazbenika V E R S E-a, Cosa Nostra predstavlja i znači nešto potpuno drugačije.

”Cosa nostra je zapravo odnos u kojem obje osobe ulaze u neku vrstu međusobnog negativnog utjecaja čija je krajnja konsekvenca samoubojstvo. Motivacija za takav odabir teme proizlazi iz nekih odnosa u kojima sam i sam bio” priča V E R S E.

53399809_560105511164485_2718231977835626496_n

Crna djevojka u spotu predstavlja romantičnu ljubav dok druga cura predstavlja samo žudnju i površinsku vezu. Kako kaže, pisanje teksta za pjesmu je proteklo vrlo brzo te vremenski to možemo svrstati u nekoliko minuta. Uzori koji su ga potaknuli da  pjesmu uredi u rap/trap stilu su Lil Peep, Post Malone od stranih, a od domaćih uzora navodi High5 i Kuku$. Ističe da ovo nije nikakav rep, već je tekst pisan na rep beat. Ovo je nešto skroz udaljeno od pravog repa. V E R S E je i od prije poznat na glazbenoj sceni, kao član varaždinskog punk/rock benda Fajrunt.

53785403_462286334519983_5784415100454567936_n

Samo snimanje spota proteklo je u jednom danu, točnije skoro u 6 sati, te se odvijalo u Varaždinu i u čakovečkom prostoru za mlade ”Prostor”. Spot je bio otprije okvirno osmišljen, no sve je više teklo nekako spontano. Montiranje video spota bila je potpuno druga stvar. Sam spot V E R S E je sam slagao i montirao, za koji kaže kako je utrošeno oko 50-60 sati montiranja. Sve je zapravo počeo kao studentski projekt za kolegij na Sveučilištu Sjever u Varaždinu. Osim bavljenja glazbom, V E R S E se bavi i umjetničkom fotografijom čiju mu je strast otkrio doc. art. Mario Periša, koji je ujedno i mentor ovog video spota. U skoroj budućnosti planira izbaciti novu stvar koja će kako kaže, biti još nabrijanija nego ova. Daljnji rad možete pogledati i pratiti  ovdje.