SVEUČILIŠTE SJEVER

Kao što smo već objavili, Hrvatsko narodno kazalište Varaždin i Sveučilište Sjever potpisali su ugovor o suradnji. Studenti smjera Novinarstvo moći će prisustvovati na događajima i programima u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu te odrađivati svoje novinarske zadatke za kolegije i studentski portal Pressedan. Također, prema dogovoru s Kazalištem moći će raditi intervjue s glumcima.

Medijski dizajneri će moći vidjeti kako se izrađuje i postavlja scenografija te koja su pravila postavljanja na sceni, budući da u studijskom programu imaju kolegij scenografije.

Bit će u mogućnosti izrađivati i promo materijale za kazalište, plakate, brošure i sl. Razgovarajući s djelatnicima u propagandi i marketingu, studenti Poslovanja i menadžmenta će saznati kako se prodaje kazališna predstava.

Budući da se varaždinsko Hrvatsko narodno kazalište 2012. godine pridružilo National Arts Management Intensive DeVos Institutea (DeVos Institute), rade se ulaganja u nove programe, u marketing te u inicijative za prikupljanje novaca i sredstava koji će pozitivno utjecati na zajednicu.

Time će osigurati stabilnost Kazališta za buduće generacije, smatra voditelj DeVosa Brett Egan. Također ističe: „Taj trud, zajedno s povećanom potporom individualaca na nacionalnoj i regionalnim razinama, ima potencijal da stavi HNK na svjetsku pozornicu kao jedno od hrvatskih umjetničkih predvodnika, podižući profil Varaždina kao internacionalne kulturne zajednice.“ Za HNK kaže kako je jedno od mnogih blaga Varaždina i da je čast raditi s takvom institucijom koja podržava inovacije i razvoj.

10863500_10203240588591281_693893434_n (572x597) (412x430)
Foto: Siniša Medved

Dakle, studenti Sveučilišta Sjever dobili su priliku da odrađuju zadatke vezane uz njihovu struku na umjetničkoj i poslovnoj razini, a dodatno doprinosi nacionalni status varaždinskog Kazališta.

„Suradnja pomaže i Kazalištu jer će se time predstaviti studentima i oni će moći iznutra upoznati rad jedne takve ustanove. Nadamo se da će određeni dio njih postati i naša vjerna publika. Kao što smo i prije napomenuli, sa zadovoljstvom ćemo koristiti radove studenata“, zaključila je ravnateljica Jasna Jakovljević.

Osim što je HNK dao priliku studentima Sveučilišta Sjever da steknu nova znanja, Kazalište također stipendira svoje djelatnike na raznim fakultetima kako bi bili još uspješniji u svom radu.