SVEUČILIŠTE SJEVER

U novoj akademskoj godini tristotinjak studenata Sveučilišta Sjever nastavu pohađa u novoj zgradi na prostoru bivše koprivničke vojarne. Zgrada u kojoj se izvodi nastava ima oko 3600 četvornih metara te se prostire na tri etaže. Studenti iz različitih smjerova: Novinarstva, Poslovanja i menadžmenta u medijima i Medijskog dizanja, moći će slušati predavanja iz raznovrsnih  kolegija u novouređenim predavaonicama sveučilišne zgrade.

U zgradi su smještene 3 predavaone sa 117 sjedećih mjesta, 4 predavaone sa 67 te 5 manjih predavaona sa oko 20 sjedećih mjesta. U obnovljenoj zgradi sveučilišnog kampusa nalazi se još i  moderno opremljeni Mac laboratorij, 2 Pc laboratorija, čitaonica, knjižnica, tonski studio…

IMG_0225

˝Što se tiče uređenja zgrade i tehnologije koju imamo, jako sam zadovoljan. Volio bih što prije vidjeti tonski studio i sve što je vezano za moj smjer. Ne sviđa  mi se što je zgrada jako udaljena od samog centra i što nemamo prijevoz  te se nadam da će se to uskoro promijeniti.  Isto tako nema pekare da možemo nešto pojesti. Bilo bi izvrsno kada bi imali menzu u blizini ili bar aparat s hranom, sokovima i sl˝, predlaže student Sven Rastovac.

Upravo udaljenost od centra Koprivnice i željezničkog kolodvora, uz nedostatak kafića za druženje, studenti najčešće spominju kao ključni nedostatak preseljenja. Sveučilište Sjever najavilo je da će se organizirati prijevoz autobusima, a neslužbeno doznajemo da će se to ostvariti početkom siječnja. Inače, kampus je određen kao zona slobodna od automobila, a mnogi studenti koriste bicikle.

˝Kao studentica koja putuje iz Zagreba, nisam bila oduševljenja preseljenjem u kampus, no kad sam došla tamo i vidjela kako je sve uređeno i veliko za razliku od prijašnje zgrade, bilo mi je drago što smo se preselili. Kolegica i ja smo nedavno počele koristiti gradske bicikle s kojima se vozimo od kolodvora do kampusa. Sve dok nam se ne organizira prijevoz busom, ovo nam je zaista dobro došlo, a usput  nam služi kao i dobra rekreacija˝, rekla nam je studentica Ivana Lozić.

U zgradi se nalazi dizalo za osobe s poteškoćama u kretanju te još mnogo prostorija za studente i nastavnike, a čitava bi zgrada trebala podići kvalitetu nastave na Sveučilištu Sjever.