SVEUČILIŠTE SJEVER

Više nema neizvjesnosti, nova zgrada Sveučilišta Sjever u koprivničkom kampusu dobila je uporabnu dozvolu, saznali smo u Gradu Koprivnici. Objekt čija je rekonstrukcija započela u listopadu tako je napokon spreman za korištenje. Namijenjen je izvođenju nastave na medijskim odjelima Sveučilišta Sjever. Neslužbeno smo doznali kako se preseljenje studenata u nove prostore očekuje na početku sljedeće akademske godine, odnosno ujesen.

CAM00104

Podsjetimo, sveučilišni kampus nalazi se na prostoru bivše koprivničke vojarne. Rekonstruirana zgrada prva je etapa izgradnje kampusa i ima oko 3600 četvornih metara, a prostire se na tri etaže. Na njima će biti smještene tri predavaonice sa 120, četiri sa 70 i jedna sa 30 sjedećih mjesta. U novim prostorima bit će i 13 moderno opremljenih laboratorija, atelje i prostorije za studente i nastavnike. Sve će to znatno podići kvalitetu nastave na Sveučilištu Sjever.

20140506_170046