Naslovna_Nikola Conar

Hrvač i student Sveučilišta Sjever Nikola Conar, osvojio je zlato na prvom Državnom prvenstvu u hrvanju na pijesku u Zagrebu. Conar je u kategoriji 97+ kilograma, na natjecanju suvereno trijumfirao s tri pobjede, čime je ovjenčan titulom prvog prvaka Hrvatske u studentskoj konkurenciji hrvanja na pijesku. U finalu je uvjerljivo savladao Bernarda Novitića s 4:0.

Na putu do najboljeg u Hrvatskoj, Conar je u svojim borbama demonstrirao zavidnu formu i tehniku. U prvom kolu pobijedio je Marija Bajana rezultatom 3:0 te najavio veliki sportski uspjeh. Njegov dominantni nastup nastavio se i u drugom kolu, gdje je izvukao pobjedu protiv Marina Mikulića s rezultatom 3:1 i tako postao legitimni kandidat za osvajanje naslova prvaka.

Nikola Conar

U finalnom meču, Conar je briljirao pobijedivši Bernarda Novitića s uvjerljivih 4:0. Bez poraza je osvojio prvo studentsko prvenstvo Hrvatske u hrvanju na pijesku. Profesor Nedjeljko Pavlec, koji je studenta vodio na natjecanju, rekao je da je ovo „izuzetan nastup našeg studenta koji je suvereno pobijedio sve protivnike i donio zlato za Sveučilište Sjever“.

Nadalje, profesor je istaknuo kako je ovaj uspjeh rezultat predanog rada i truda. Uz to, Sveučilište Sjever pruža odličnu podršku svojim studentima sportašima jer imaju mogućnost istovremeno studirati i nesmetano se baviti svojim sportskim aktivnostima. Stoga mnogi uspješno vode dualne karijere.

Foto: Jakov Tuković