DRUŠTVO

Vodimo Vas na trening kadetkinja Stubičkih mažoretkinja Shelly koju čine djevojčice od prvog do četvrtog razreda osnovne škole.

Posjetili smo ih u „Domu kulture“ u Donjoj Stubici. Na treningu je prisustvovalo 15-ak djevojčica, a s nekima od njih smo i razgovarali. U dvorani vlada super raspoloženje i atmosfera na treningu je sjajna. Vidi se da djevojčice treniranje shvaćaju ozbiljno te su odmah bez inicijative trenerice same krenule sa zagrijavanjem. Odmah smo iz prve ruke saznali što najviše vole na treningu, koji elementi treninga su im najdraži te zašto su baš uz ostale izvannastavne aktivnosti izabrale baš mažoretkinje.

„Idem u četvrti razred i mažoretkinje sam izabrala zato što volim plesati i jer mi je velika želja bila naučiti stupati i vrtjeti štap. Najviše volim kad radimo koreografiju za nastupe, a od elemenata na treningu  najviše volim raditi sa štapom.“ – rekla nam je jedna od članica kadetske skupine mažoretkinja Ena Štokan.

U klubu trenutno trenira 30-ak djevojčica od 5 do 16 godina. Djevojčice su podijeljene u četiri uzrasta: dječji uzrast (djeca predškolske dobi), kadeti (od prvog do četvrtog razreda) osnovne škole, juniori (od petog do osmog razreda) i seniori (od osmog razreda do 25-e godine). Treninzi se održavaju tri puta tjedno.

Razgovarali smo i s trenericom Valetinom Vuksan koja nam je podijelila svoja iskustva rada s djecom i treninzima.

„ Stubičke mažoretkinje osnovala sam na vlastitu inicijativu 2018. godine. Djelujemo na području grada Donje Stubice. Trenutno u klubu trenira 30-ero djece, a to su razni uzrasi.  Najmlađa curica ima 5 godina, a najstarija djevojčica ima 16 godina. Koja nam ujedno i sad ide u trenersku školu , a zove se Domenica i ona mi pomaže s djecom. Ja sam licencirani trener. Završila sam trenersku školu i dobila licencu od Saveza mažorekinja i pom-pon timova Hrvatske, preko kojih se natječemo na svim natjecanjima, a to su: državni, europski i svjetski turniri. Jako mi je bitna povezanos s djecom i komunikacija između njih. Nemamo baš neku podršku od grada, financiramo se od članarina i sponzora. Od tih sredstava šivamo kostime i kupujemo papučice i ostalu opremu koja nam je potrebna te za kotizacije za natjecanja i prijevoz. Svaki sponzor nam je dobro došao. Imamo cijeli upravni odbor. Predsjednica nam je Božena Balaško, ja sam zamijenica predsjednice. Uz nas imamo još i koordinatore i blagajnika. Godišnje imamo natjecanja u drugom i četvrtom mjesecu i vrlo rado se odazivamo na bilo koji nastup na koji nas pozovu.“

Djevojčice su trening odradille s iznimnom lakoćom. Od samog zagrijavanja pa do težih figura vidlo se da vole ono što rade te cijelo vrijeme podupiru jedna drugu što je jako bitno u timskim sportovima. Uz takav rad i predanost treninzima očekujemo i super rezultate na budućim natjecanjima.